Poctivé dobroty od Macháčků

Poctivé dobroty jsou vlastně ovoce začarované do skleniček. Prvním naším výrobkem byl pečený čaj - a dnes nabízíme více než dvacet druhů této delikatesy. V každé skleničce je více než 77 % ovoce, lehce doslazeného a špetka koření. Žádná voda, žádné konzervanty, žádná "éčka". Prostě přírodní ovocný čaj s kousky ovoce, na nichž si můžete pochutnat. Hraní s ovocem nás přivedlo k výrobě poctivých džemů. První byl rybízový, další jahodový, meruňkový a nechali jsme se zlákat i zelenou barvou kiwi. Naše džemy nejsou nastavovány jiným ovocem, jahodový je vyroben pouze z jahod, obsahuje jich 66 %! Od džemů byl krůček k marmeládám (výrobkům z citrusových plodů). První byla pomerančová se špetkou skořice. Další mandarinková, grepová a také citronová, kterou připravujeme podle našeho vlastního receptu. Žádná z našich marmelád neobsahuje kůru citrusů, plody pečlivě ručně loupeme a do marmelády používáme pouze šťavnatou dužinu, opět bez nastavováním jiným ovocem. Velmi oblíbená je naše mandarinková marmeláda, která má barvu sluníčka díky 59 % mandarinek. Bohatá úroda ovoce z našich krajů nás inspirovala i k výrobě tradičních povidel - švestkových s kapkou rumu, výborných hruškových a také jablečných. Inspiraci jsme hledali ve staročeských receptech a dobře víme, že povidla se vaří od svítání do tmy. Pro naše zákazníky připravujeme také sirupy - ovocné, z květů nebo plodů bezinek a zázvorový. Sirupy jsou připravovány opět z ovocné šťávy, kterou ručně lisujeme. Žádné koncentráty, žádná "éčka", žádná barviva! Složení vždy najdete na etiketách našich výrobků - víte, co jíte.

Historie

Zpracování ovoce se věnuji od roku 2011. Nejdříve jako živnostník, od r. 2014 pak pod hlavičkou mé firmy Od Macháčků s.r.o.

Kde najdete naše výrobky?

Naše dobroty nabízíme na farmářských a řemeslných trzích, dodáváme i do několika prodejen - farmářské obchody, zdravá výživa... Seznam prodejen najdete na našich stránkách. Objednat si můžete i mailem, telefonicky nebo přes tento e-shop.

Více na www.odmachacku.cz

Kontakt

Od Macháčků s.r.o.

Helena Macháčková
Sídlo: Bučí 66, 331 52
Provozovna: Rybnice 10, 331 51


+420 733 528 658